how to purchase one. This website will be a great asset because in today's world the Internet is where all the of business is happening. I feel promoting my product through good and clear demonstrations will be the key to its success in selling.A huge part of a product sales production is its price. Before making this product I knew I wanted a product that anyone can afford. This helps to widen the market of people that buy my product. For example not everyone can buy a Mercedes because they are too expensive which limits the amount of consumers. My product cost $30, which is $5, less than the cheapest tee. I know some families can't afford to go buy a tee and don't forget the net you need for the ball to be hit into. This combination of a net and a tee with a dozen ball cost about $250. My device doesn't require a net or baseballs. Thus saving time in practicing and saving the consumer up to $200. An average family can't afford to spend $250 on teaching their son or daughter to hit. ...